TOP 10 najzvláštnejších druhov diét


Shudni

Až priam nenormálne schudnutie Paula Masona, ktorého môžeme vidieť na fotografií, bolo môžno vďaka jednej z diét, ktoré si spomenieme.

Existuje mnoho druhov diét. Je však kľúčové, akú zvolíme, či ju budeme naozaj dodržiavať a musíme brať tiež ohľad na neobľúbený jojo efekt. V nasledujúcom článku vás zoznámime s diétami, ktoré rozhodne neodporúčame dodržiavať, a nad ktorými dokonca zostáva aj rozum stáť. Môžete sa dočítať niečo o miernejších diétach až po tie naozaj extrémne. Je neuveriteľné, čo niektorí ľudia dokážu pre ideálne miery urobiť a koľkokrát si ani neuvedomujú, ako veľmi ohrozujú svoje zdravie.


10. Mliečna diéta

Mliečna diéta

Táto diéta by sa mohla zdať ako neškodná a dokonca aj zdravá, ale ako sa hovorí, všetko s mierou. Mlieko je tu hlavnou surovinou. Jedálniček nie je nijako zložitý – stačí 250 ml mlieka ráno, na dopoludňajšiu desiatu, na obed, olovrant a kto by to bol povedal tak aj na večeru. Občas sa dá mliečna diéta preložiť mäsom, zeleninou a inými mliečnymi výrobkami, ako je napríklad tvaroh. Za 14 dní sa dá schudnúť až o 8 kíl.

9. Japonská ranná banánová diéta

banánová diéta

S týmto novým druhom diéty prišla v roku 2006 farmaceutka Sumiko Watanabe, čím spôsobila, že banány sú momentálne v Japonsku nedostatkovým tovarom. Podstatou tejto diéty je konzumácia banánu na raňajky spolu s pohárom vody izbovej teploty. Hlavnou súčasťou diéty je to, že banán môže byť konzumovaný iba v surovej forme, nie sušený alebo inak upravovaný. Môžete ich zjesť, koľko chcete, ale musíte mať pocit, že ste aspoň z 80% nasýtený. V tejto diéte sa odporúča vyhnúť mliečnym výrobkom, tučným jedlám a alkoholu, ktoré nám ušetria veľa zbytočných kalórií na viac. Inak môžete počas dňa zjesť prakticky čo chcete. Mnoho ľudí si banánovú diétu veľmi chváli a hovoria, že vďaka nej sa dostali na ich ideálnu váhu. A v čom táto diéta spočíva? Banány obsahujú vysoký obsah škrobu, ktorý nám privodí pocit plnosti a po zvyšok dňa nemáme taký hlad a potrebu prejedať sa. Celkovo nám takéto raňajky naštartujú metabolizmus a prospievajú zdraviu. Odporúča sa tiež, aby posledná večera bola pred 8. hodinou večer a spať by sme nemali ísť neskôr ako o polnoci.

8. Diéta šípková ruženka

Diéta šípková ruženka

Už z názvu vám môže byť zrejmé, že táto diéta je spojená so spánkom a je určite snom každej upracovanej a časovo vyťaženej ženy. Tá by si nemusela lámať hlavu s tým, kedy zájsť do fitness centra a či na to má vôbec čas – stačí si len pospať. Heslom tejto diéty je: „Ak nie ste hore, nejete.“ Pre bežný život je táto diét, ale trochu nepraktická. Hojne túto diétu využívajú napríklad modelky, ktoré prespia veľké množstvo času a tým pádom potom prakticky neraňajkujú ani nevečerajú. Malý prínos jedla ale nedokáže pokryť energetickú potrebu a dochádza tak k oslabeniu imunity a únave.

7. Diéta s prísadou spermií

Spermia

Je mnoho podivných diét, ale táto sa rozhodne radí medzi jednu z najzvláštnejších. S týmto druhom diéty prišla pornoherečka Kim Kelly. Svoju váhu chcela znížiť o 10 – 20 libier. Vďaka tejto diéte schudla 15 libier. Kimin jedálniček sa skladal po 30 dní len z 3-6 lyžičiek spermií denne, banánov a brokolice. Viac ako 800 mužov ponúklo v tomto smere pomoc.

6. Žuvacia diéta

Žuvacia diéta

Pri tejto diéte môžete jesť prakticky čokoľvek, na čo si práve spomeniete. Zdá sa vám to ako sen? Začiatok znel až moc príliš sľubne, že? Zástancovia tejto žuvacie metódy tvrdia, že všetky dôležité živiny získa telo zo žuvania v ústnej dutine a nie je teda potrebné toto jedlo naďalej prehĺtať. Takže po riadnom rozhryzení potravy zase všetko späť vypľujete. Asi by sme nechceli stretnúť niekoho v reštaurácii, kto túto podivnú diétu praktizuje.

5. Bábetkovská diéta

Bábetkovská diéta

Táto diéta vznikla pravdepodobne z úvahy, že malé deti málo vážia. Je založená na tom, že všetko mäso a zelenina musí byť rozmixovaná do ľahko stráviteľné podoby. Avšak iba v takom množstve, ktoré zodpovedá tomu, čo by zjedlo malé dojča alebo batoľa.

4. Vatova diéta

Vatova diéta

Tento druh diéty je založený na tom, aby človek zjedol menej jedla, je potrebné, aby mal čo najviac zaplnený žalúdok. Otázkou je, čím by sa mal zaplniť, aby to nebolo kalorické a rýchlo stráviteľné. Ťažko povedať, kto prišiel s týmto nápadom, ale odpoveď je až šokujúce – vatou. Tá dokáže spoľahlivo naplniť žalúdok a tým pádom nedôjde ku konzumácii veľkého množstva jedla alebo úplne najlepšie – žiadneho jedla.

3. Diéta pomocou preháňadla

Cesnaková výzva

Mnoho diét je založené na tom, že človek môže zjesť, čo hrdlo ráči. To znie až príliš pekne, ale vždy je tu nejaký háčik. U tejto diéty je podstatné to, že všetko, čo dostaneme do tela, je veľmi dôležité zase dostať čo najrýchlejšie z tela von. K tomu slúžia rôzne druhy preháňadiel a čistiacich nápojov. Hrozí tu však veľké riziko vytvorenia závislosti a mnohí ľudia potom nie sú schopní normálne konzumovať.

2. Pásomnicová diéta

Pásomnicová diéta

Táto šialená diéta je založená na princípe prítomnosti pásomnice v tele. Príde mi celkom desivé, že niektorí ľudia sú ochotní kvôli štíhlej postave zájsť až tak ďaleko. A ako pásomnicu dostať do tela? Jednoducho. Stačí prehltnúť jej zárodok. Pásomnica potom v tele človeka pekne rastie a živí sa potravou, ktorú daná osoba skonzumuje. Táto metóda naozaj vedie k chudnutiu. Je však bohužiaľ spojená s hnačkami a vracaním. Akonáhle sa dostanete na vašu ideálnu váhu, stačí si vziať tabletku, ktorá pásomnicu zabije. Ak budete mať šťastie, pásomnicu sa vám podarí vylúčiť.

1. Breatharianismus

Banana Sprite výzva

Ako najpodivnejšiu a zároveň najdesivejšiu sme zvolili práve metódu breathrianismus. Ľudia, ktorí túto diétu dodržiavajú veria, že prežijú bez jedla a vody a budú sa „živiť“ len zo vzduchu. Treba poznamenať, že experimentovanie s breatharianismom viedlo k niekoľkým úmrtiam.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter