TOP 10 šialených výziev s jedlom


Jedlo je súčasťou každého dňa, ale niektorí ľudia jedia z iným dôvodov, z dôvodov, ktorých by ľudia z krajín tretieho sveta  ostali veľmi prekvapení. Potravinové výzvy o ktorých je tento článok, sú nie len nehospodárne, ale niektoré z nich sú životu nebezpečné.

10. Pálivá výzva

Páliva výzva

Toto je jedna z najznámejších výziev. Ľudia po celom svete milujú napchať si plné ústa pálivými papričkami a skúšať, ako dlho dokážu vydržať bez pohára s vodou. Vo väčšine prípadov sa človek, ktorý podstupuje vôbec nebaví, ale za to ľudia v jeho okolí si situáciu užívajú vo veľkom a kamerujú. Medzi najpálivejšie papričky patria Habaneros a Bhut Jolokia čo v preklade znamená „duch čili“, pretože paprička je tak pálivá že človek vypustí takmer dušu po jej ochutnaní. Pálivá paprička Habaneros je síce pomerne pálivá, ale nie je zvlášť nebezpečná. Naopak duch čili je celkom nebezpečná a neodporúča sa skonzumovať počas výzvy celú papričku. Naše odporúčanie je takéto papričky vložiť do veľkej misky a potom ich hodiť do hlbokej jamy a nikdy o nich nehovoriť.

9. Uhorková výzva

Uhorková výzva

Uhorková výzva je jednou z najnechutnejších výziev planéty a to dokonca aj vtedy pokiaľ máte radi uhorky. Podstatou úlohy je zjesť celý pohár uhoriek a to dokonca aj so všetkou šťavou. Niektorý ľudia si stanovia aj limit na splnenie výzvy, ale myslíme, že aj bez tohto obohatenia je úloha dostatočne nechutná.

8. Hamburgerová výzva

Hamburgerová výzva

Mnoho reštaurácií má vo svojej ponuke obrovské nadpriemerné hamburgeri, ale jedna z nich zašla tak ďaleko, že do svojej ponuky zaradila hamburger, ktorý váži 2,7kg. Recept pozostáva má v sebe celé dve cibule, dva celé paradajky a jednu hlávku šalátu. Reštaurácia ma v ponuke aj hamburger, ktorý váži „iba“ 1,3kg v prípade, že dnes nie ste až tak hladný. Samozrejme, že pokiaľ sa vám podarí zjesť hamburger celý reštaurácia vám dá celé mäso, ktoré je v burgri zadarmo.
Jedna webová stránka vytvorila vlastný typ výzvy. Doma si pripravíte hamburger podľa receptu, ktorý zadali a pokiaľ sa natočíte, ako dokážete zjesť celý hamburger behom dvoch hodín tak vyhrávate 500 dolárov. Táto odmena síce vyzerá pekne, ale asi nepokryje všetky náklady, ktoré zaplatíte za liečbu.

7. Krekrová výzva

Krekrová výzva

Krekrová výzva znie na prvé počutie veľmi jednoducho. Hlavnou úlohou je zjesť šesť drobných slaných krekrov za minútu. Desať sekúnd na kreker to vyznie ako nič. Až na to, že to nie je také jednoduché.  Soľ plus sucho zo slaných krekrov vám v podstate neumožní splniť úlohu v časovom limite. Aj keď je táto úloha v podstate nemožná a zbytočná. aspoň nie je nebezpečná ako mnohé iné.

6. Mliečna výzva

Mliečna výzva

Mliečna výzva je jedna z tých aktivít, ktorými sa bavia ľudia, ktorý momentálne nemájú na práci nič lepšie ako vracať mliečne výrobky všade naokoľo. Hlavná myšlienka výzvy je vypiť štyri litre mlieka na „ex“ bez toho, aby ste nejaké vyvrátili. Mnohí ľudia to pokladajú za jednoduchú úlohu, ale ľudské telo nie je prispôsobené na spracovanie takého množstva mlieka. Okrem Kobayashiho, ktorý však očividne nemôže byť z nášho sveta.

5. Oreo výzva

Oreo výzva

Aj keď väčšina výziev je iba o obžerstve a prekonávaní, niektoré sú skrátka iba hlúpe. Výzva so sušienkami v podstate nemá nič spoločné s tým koľko kusov zjete. Namiesto toho, aby ste sušienku „otočili, olízli a omliekovali“ dáte si sušienku na čela a snažíte sa ju zjesť bez pomoci použitia rúk. Niektorí ľudia sa natočili na youtube a výsledok stojí za to.

4. Cesnaková výzva

Narnia

To že dnešné deti nebaví jesť cesnak neznamená, že si dospelí si z toho nemôžu urobiť šport. V niektorých mestách dokonca prebiehajú súťaže v jedení cesnaku. Výherca si odnáša zo súťaže väčšinou aj finančnú odmenu, ktorú však pravdepodobne minie na ústnu vodu.

3. Škoricová výzva

Cesnaková výzva

Takzvaná „škoricová výzva“ – teda to, či sa dotyčný či dotyčná odváža prehltnúť polievkovú lyžicu škorice bez vody – sa šíri ako vírus a možno ešte viac. A aj keď táto „zábava“ už existuje niekoľko rokov, jej popularita vystrelila nahor až pred nedávnom, čo časť ľudí baví a u iných vzbudzuje rozpaky.Reklamné produkty v hrách je jeden z novodobých trendov. V hre Metal Gear Solid váš hrdina nachádza reklamné predmety „náhodne“ umiestnené v džungli. Človek si ani neuvedomí a počas hry nachádza predmety ako Mountain Dew, Pepsi, Doritos… Vysvetlenie autora Hideo Kojima je, že chce prekvapiť hráčov zaujímavými predmetmi počas hry ale my v tom vidíme niečo iné.

2. Želé výzva

Želé výzva

„Jell-O“ výzva má niekoľko rôznych variantov. Jedna z najpopulárnejších je pripraviť si pohár želé a do minúty ho zjesť. Niektorým ľuďom to však neprišlo dostatočne náročné. Preto z tejto výzvy urobili to isté ako z predošlej škoricovej výzvy z jedinou zmenou, a to takou že pri tejto výzve sa namiesto škoricou dusíte ovocnou príchuťou želé.

1. Banana Sprite výzva

Banana Sprite výzva

Banana sprite výzva je pravdepodobne najhlúpejší nápad aký ľudstvo malo. Úlohou je zjesť dva banány a vypiť liter Sprajtu tak rýchlo, ako je to možné. Toto vedie skoro vždy k vracaniu čo nie je dôvod prečo sa jedná o najhlúpejšiu výzvu. Jej hlúposť spočíva v tom, že ten ktorý ju prijal už dopredu vie že bude vracať.

Je podla váš rebríček TOP 10 šialených výziev s jedlom správný? Reágujte v komentároch.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter