TOP 5 druhov počítačových hier, ktoré pomáhajú osobnostnému rozvoju


Počítačové hry tu nie sú len preto, aby sme s nimi zabíjali čas. Veľký počet rodičov o tomto fakte nevie, a preto keď ich dieťa vysedáva pri počítači, považujú to automaticky za mrhanie potenciálu. Pritom počítačové hry môžu byť veľmi nápomocné v rozvoji každého človeka. Záleží totiž na správnom výbere a práve z toho dôvodu sme sa rozhodli vám priniesť článok o hrách a ich výhodách pri rozvoji človeka. V nasledujúcej TOP 5 si predstavíme tie najlepšie typy počítačových hier, ktoré nám do života ,okrem srandy, aj niečo prinesú.

5. Akčné hry

akčné

Niekomu sa môže zdať ako blbosť hrať Armed Assault, hru od susedov z českej dielne. Rovnako tak môže niekto brať za stupiditu preháňať sa po virtuálnych bojiskách v Call of Duty. Je však pravdou, že akčné hry zásadným spôsobom zlepšujú postreh a ak máte kvalitný monitor, tak aj zrak. Takýto druh hier zbystruje vaše zmysly. Veď základná podstata týchto hier je, že ten kto na monitore prvý uvidí pohyb a stlačí tlačidlo, vyhráva. Navyše hráči akčných hier, ako je už spomínaný Armed Assault, Operácia Flashpoint, alebo Brothers in Arms majú veľkú výhodu, že v prípade problémov vie hľadať riešenia a vie ich hľadať rýchlo. A práve toto všetko získate hraním akčných hier. To nie je práve málo nie?

4. Logické hry

Sudoku

Logika je vecou, ​​ktorú nezískate pitím alkoholu a ani prechádzaním sa po nákupných centrách. Je potrebné si ju vylepšovať v každú voľnú chvíľu a práve k tomu sú prispôsobené všetky chytľavé hry, ako je Sudoku, Word of Goo, alebo najnovší prírastok hra 2048. Logické hry rozvíjajú kombinatoriku, predvídavosť, krokovateľnost a diverzifikáciu problémov. Zásadným spôsobom potom pomáha v motivácii riešiť problémy. Hráči týchto hier sú potom v práci oveľa viac použiteľní a to z toho dôvodu, že pre nich nie je žiadny problém nevyriešiteľný. Práve viera v to, že každý herný rébus má práve jedno, alebo viac než jedno riešenie, sa potom prenesie aj do normálneho života. A nevzdavať sa je nesmierne cenné.

3. Závodné hry

Závody

Ak nie je auto zrovna váš kamarát? Vodičák je nedostupný grál, ktorý vám už bol niekoľkokrát odopretý? Máte časté autonehody, ťukance či sa za volantom jednoducho necítite dobre? Kúpte si volant k počítaču či ku konzole, nejakú virtuálnu pretekársku hru ako F1 2013, DiRT, alebo GTA a neohrozene sa preháňajte po virtuálnych cestách. Zloženie skúšok v autoškole potom bude formalita.

2. Strategické hry

stratégia

Strategické hry rozvíjajú veliteľského ducha a tiež kombinatoriku. Takmer legendárne sú súboje v hrách Warcraft, Age of Empires, Red Alert, alebo v novších Company of Heroes, StarCraft 2 a samozrejme DOTA 2. Na hráčov týchto hier sú kladené vysoké nároky. Musia spoznať, ktoré jednotky sú v akom teréne účinné. Ktoré jednotky používa súper a aký postup je na elimináciu oponenta najúčinnejší. Akákoľvek chyba je často fatálna a preto je kladený na veliteľa veľký tlak. Musí sa rozhodovať rýchlo a musí sa rozhodovať správne. Kvôli jeho omylu môže dopadnúť celé snaženie v troskách. A práve poznanie svojich metód v rozhodovaní vám môže veľmi pomôcť v zamestnaní. Opäť spoznáte sami seba a môžete na sebe potom oveľa účinnejšie zapracovať.

1. Manažérske hry

Manažérske hry

Manažérskych hier nie je veľa, akonáhle nejakú objavíte, rozhodne po nej skočte. Ide o rôzne futbalových manažérov, ale do tejto kategórie môžeme zaradiť aj budovateľskej stratégie. Tieto hry sú mocné predovšetkým pri simulácii dôsledkov skutočných rozhodnutí. Ľudia si na nich testujú svoje schopnosti, pamätať, a vyvíjajú dôležité atribúty, ktoré sú spojené s vedením firmy. Hľadajú silné a slabé miesta v prevádzke. Vykonávajú dôležité rozhodnutia. Takéto hry vás skutočne pripravia na to, aké ťažké je niečo viesť. Pomôžu vám vyšperkovať umenie multitaskingu. Existujú potom rôzne simulačné nástroje, ako je napríklad Stella alebo Expert Choise, ktoré sa naozaj používajú v praxi. Tie sú však od hier už pomerne vzdialené a jedná sa skôr o imaginárnu prácu.

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter