Desať stránok o veciach, ktoré Slováci na internete radi vyhľadávajú


Každým rokom narastá na Slovensku počet tých, ktorí majú prístup k internetu. Dnes je to už osem z desiatich Slovákov starších dvanástich rokov. Ešte rýchlejšie narastá počet tých, ktorí už majú prístup k internetu, no využívajú ho predovšetkým prostredníctvom mobilných telefónov – smartfónov – a tabletov. Obe skupiny, „smartfonistov“ a „desktopistov“ spája to, že na internete vyhľadávajú informácie o tom, že ich zaujíma a zabáva. Čo napríklad?

Zoznamovacie weby

Pokiaľ si odmyslíme spravodajské portály sú zoznamovacie a komunitné weby tými, ktoré tiahnu ľudí rôzneho veku. Veľká časť Slovákov si dnes hľadá vzťahy prostredníctvom internetu. Ďalší si tu hľadajú priateľov alebo spriaznené duše, ktoré by ich vypočuli alebo im poradili.

Internetové obchody

Časť Slovákov dokáže tráviť aj dlhé hodiny online nakupovaním oblečenia, topánok či najrôznejších maličkostí prostredníctvom internetových bazárov, búrz a rôzne predajov. Niektoré predaje sa realizujú na sociálnych sieťach, ďalšie prostredníctvom na to čisto zameraných stránok.

Koníčky

Máte radi hory, ste domáci kutil alebo ste fanúšikom áut a jazdenia? Na všetko a nielen z toho nájdete na internete nielen jednu, ale aj viacero stránok. Prostredníctvom webu môžete nájsť ľudí s podobnými záujmami a byť neustále v kontakte s tým, čo máte radi.

Športové weby

Medzi najnavštevovanejšie slovenské weby sa pravidelne radia i tie, ktoré ponúkajú či už spravodajské alebo nespravodajské príspevky z oblasti športu. Najväčšiu popularitu majú tie weby, ktoré píšu o hokeji, až za ním nasleduje futbal.

Internetové kasína

Odhadom stovky až tisícky Slovákov každý deň vyhľadávajú a spúšťajú niektoré internet casino. Chcú si len tak nezáväzne zahrať, bez registrácie a úplne zadarmo, alebo sa pokúsiť „poraziť dom“ a vyhrať jackpot, ktorý nezriedka presahuje aj jeden milión euro.

Zľavové portály

Ďalším navštevovaným typom stránok na Slovensku sú zľavové portály. Chcete ísť na degustáciu vín, kúpiť si novú peňaženku alebo zažiť tradičnú masáž a nechcete, aby vás to veľa stálo? Riešením sú zľavové portály. Tie najpopulárnejšie sa môžu pochváliť návštevnosťou v desiatkách tisíc ľudí.

Rádiá

Desiatky tisíc Slovákov každý deň počúvajú prostredníctvom počítača alebo aj mobilného telefónu niektoré zo slovenských rádií. Podľa AIMMonitoru sú hneď tri rádia vo štvrtej desiatke najnavštevovanejších slovenských stránok. Každý deň sú ich stránky zobrazené aj pol milióna krát.

Stránky o partnerských vzťahoch

Časť z toho veľkého počtu 3.5 milióna Slovákov, ktorý dennodenne surfujú po internete (údaj podľa IAB Slovakia), navštevuje aj weby venujúce sa otázkam partnerských vzťahov alebo rodiny, ktoré nezriedka dávajú rady, ako vzťahy vylepšiť a skrášliť.

Diskusné weby a sociálne siete

Tradične jednu z najväčších návštevností mávajú sociálne siete a diskusné weby. V nich nejde ani tak o zoznámenie, ako o výmenu názorov a postojov na rôzne témy. Niektoré z týchto webov sa orientujú na mladších užívateľov (prevažne tínedžerov), no vznikajú už aj weby pre zrelších ľudí.

Weby o zdraví

Všetci chceme byť zdraví a krásni. A preto sa na internete darí aj webom, ktoré nám to chcú sprostredkúvať. Či už prostredníctvom liekov alebo prostredníctvom fyzickej aktivity. Boli by ste veľmi prekvapení, ako veľmi populárne sú napríklad stránky o cvičení.

Na internete by sme našli tisícky a tisícky „slovenských“ stránok a ďalšie dennodenne pribúdajú, ako tie povestnú huby po daždi. Avšak len malej hŕstke z nich sa podarí skutočne preraziť a ak áno, tak to trvá nie týždne či mesiace, ale častokrát aj roky.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter