11+1 zaujímavých prekvapení na Google, o ktorých možno ani neviete


Google náš každodenný… Hovorí sa, že Google má odpoveď na všetko a je potrebné uznať, že mu to takmer vychádza. Vývojári Googlu si dávajú záležať. Nie na tom, aby svojimi inováciami kráčali s dobou, ale na tom, aby to boli práve oni, ktorí dobu tvoria. Obľúbenosť Googlu vyhľadávača však leží aj v malých prekvapeniach, ktoré sú v ňom skryté ako hračky v kinder vajíčku. Možno aj preto sú tieto malé triky pomenované v angličtine ako Easter eggs (v mnohých krajinách podľa tradície deti na Veľkú noc hľadajú vajíčka ukryté v zemi). A kto by nemal rád milé prekvapenia? Tu je špeciálne od Google 11+1 z nich.

11. Atari breakout

Ak máte radi nostalgiu, alebo len potrebuje na pár minút zmeniť činnosť pri počítači, môžete si zahrať  hru, ktorú ste približne pred 15 rokmi hrávali na svojich prvých konzolách. Ide o klasickú hru, v ktorej pohybom odrážate guličku, pričom musíte zničiť všetky políčka.

Dostanete sa k nej jednoducho. Do Google vyhľadávača v sekcii obrázky zadáte „atari breakout“ a počkáte, čo sa začne diať.

google1

10. Do a barrel roll

Myslíte si, že akrobatický manéver, pri ktorom pilot dokáže špirálovito otočiť svoje lietadlo a zároveň pokračuje v smere letu, je iba leteckou záležitosťou? Omyl. Google to dokáže tiež. Zadajte do vyhľadávača „do a barrel roll“ a potvrďte enterom. Pozor, nech sa vám nezatočí hlava.

google2

9. Google gravity

Keď padlo Isacovi Newtonovi jablko na hlavu, bol to začiatok nových svetových objavov. Čo ak vám namiesto jablka padne na hlavu rovno celý Google? Vyskúšajte si to: Google gravity. Možno začnete novú éru objavov práve vy. Vyhľadávanie je samozrejme v takejto „padnutej“ verzii stále funkčné.

google3

8. Zerg rush

Po zadaní výrazu „zerg rush“ do vyhľadávača zaútočia na vaše výsledky vyhľadávania drobné ikonky prehliadača Opera. Klikajte na tieto ikonky a zničte ich skôr, než oni zničia všetky výsledky vyhľadávania.

google4

7. Google Klingon

Toto je niečo pre skutočných fanúšikov Star Treku, ktorí ovládajú klingonský jazyk. Klingonština je umelý jazyk vymyslený jedným z hercov zo Star Treku. Časom sa z pôvodných jednoduchých viet, ktoré odzneli v niektorých epizódach, vyvinul plnohodnotný jazyk s vlastnou vetnou skladbou. Postupne vyšla aj niektoré významné svetové diela v klingonštine, ako napríklad Epos o Gilgamešovi alebo Hamlet.  Dokonca aj protagonisti amerického seriálu Teória veľkého tresku sú veľkí fanúšikovia Star Treku, často na tento jazyk odkazujú a hrajú v ňom aj niektoré hry. tlhIngan maH!

google5

6. Goglogo

Unavení z loga Google? Chceli by ste niečo vlastné? Pre Google jednoduchá úloha. Goglogo vám dovolí vytvoriť si vlastnú úvodnú stránku vyhľadávača s akýmkoľvek popisom, a dokonca si ju môžete nastaviť aj ako domovskú.

google6

 

5. Let me google that for you

Každý z nás má nejakých kamarátov, ktorí sú jednoducho príliš leniví. Leniví dokonca aj na to, aby si vyhľadali to, čo potrebujú, a namiesto toho otravujú vás. V tom prípade je Let me google that for you skvelé riešenie. Zadáte slová, ktoré by mal váš kamoš vyhľadať, keby nebol lenivý a stlačíte Hľadať v google. Google vygeneruje kód, ktorý skopírujete a pošlete svojmu otravnému kamošovi. Enjoy!

google7

4. Quick info weather

Niečo z kategórie „užitočné“, pretože Google ponúka okrem zábavy aj informácie, ktoré sú vždy po ruke. Aká je predpoveď počasia na najbližšie hodiny a dni? Do vyhľadávača napíšete mesto, pre ktoré chcete počasie zobraziť a za tým slovo weather, napríklad: „Žilina weather“.

google8

3. The number of horns on a unicorn

Koľko rohov má jednorožec? Správne jeden. Pokračujeme v kategórii „užitočné“, aj keď sa to na prvý pohľad môže javiť inak. Pomocou Googlu dokážete získať rýchle odpovede. Zadajte do vyhľadávacieho poľa rovnicu alebo konverziu a na stránke s výsledkami vyhľadávania uvidíte odpoveď. Napr. „5*2+15“, alebo „100 km/h to m/s“. Veľmi šikovné!

google9

 

2. Tlačidlo Skúsim šťastie

Viete, čo sa stane, ak vo vyhľadávači „skúsite šťastie“ bez toho, aby ste zadali akékoľvek kľúčové slovo? Neprezradíme, skúste sami.

google10

1. Find Chuck Norris

Chuck Norris je legenda a uznáva to aj samotný Google vyhľadávač. Ak zadáte slová „find Chuck Norris“ a zvolíte „Skúsim šťastie“, jednoducho vám zo strachu nepovie žiadnu uspokojujúcu odpoveď. Aj roboti sa môžu báť.

google11

+1 The answer to life the universe and everything

Ak patríte k skupine ľudí, ktorá si rada kladie náročné otázky a jednou z otázok je aj to, prečo sme ako TOP uviedli 11+1 a nie 12, odpoveď vám môže prezradiť, ako inak, Google. Odpoveďou je 42. Nepýtajte sa však prečo. Inak by to nebolo tajomstvo 🙂

google12

 

Happy GOOGLEing!

Poznáte ešte nejaké Easter eggs, ktoré aktuálne fungujú? Podeľte sa s nami.

loading...
Najnovšie články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter