TOP 10 rozprávkových miest, ktoré naozaj existujú


Je pravda, že TopNaWebe prinieslo mnoho článkov o tých najrôznejších miestach na našej planéte. Pravdou stále ostáva to, že pravidelne nachádzame niečo nové a nové, o čom sa dá v tejto tematike písať. Tentokrát som sme si dovolili vybrať miesta, ktoré vyzerajú ako z rozprávky. Nie len že sú skutočne nádherné a dychberúce, dokonca pôsobia úplne neskutočne. Samozrejme, takých miest je na svete oveľa viac, no do jedného článku by sa všetky nezmestili, a tak sme teda vybrali TOP 10…

10. Kappadokie

Turecko nie sú len biele pláže a hotelové komplexy Antalyjském riviéry. Priamo uprostred krajiny sa rozprestiera neuveriteľná krajina Kappadokie. Skaly sa tu krútia do neobvyklých útvarov. Miestami pripomínajú obrie komíny. Málokto by hádal, že tiež ukrývajú ľudské príbytky a dokonca aj skalné kostoly.

9. Casa Batlló

Jedna z Gaudího bláznivých barcelonských stavieb, ktorá sa pýši aj členstvom medzi pamiatkami UNESCO.

8. Colmar

Krásne mesto vo francúzskom Alsasku, kúsok za hranicami s Nemeckom. Tunajšie špecialitou sú hrazdené domy a množstvo kanálov, po ktorých sa môžete ako turisti plaviť okolo dokola.

7. Bledské jazero

Za týmto prírodným skvostom musíte cestovať až do Slovinska. Bledské jazero, ktoré vzniklo v dobe ľadovej, nenapája žiadna rieka ani potok, ale iba podzemné žriedla. Vďaka tomu je tu voda príjemne teplá, a to po značnú časť roka.

6. Zámok Neuschweinstein

Neuschweinstein si nechal postaviť Ľudovít II. Bavorský a nájdete ho v obci Allgäu. Príde vám povedomý? Mal by, pretože si zahral v množstve filmov a navyše podľa neho Walt Disney vytvoril zámok pre svoju animovanú Šípkovú Ruženku.

5. Národný palác Pena

Tento skvost by ste našli na kopci nad mestečkom Sintra, len kúsok od portugalskej metropoly Lisabonu. Je krásne farebný a za dobrého počasia je vidieť práve až z Lisabonu. Nájdete ho na zozname pamiatok UNESCO.

4. Svätyňa Las Lajas

Svätyna Las Lajas stojí nad stometrovým kaňónom rieky Guáitara v Kolumbii, kúsok od hraníc s Ekvádorom. Posledná prestavba do rozprávkového štýlu prebehla v prvej polovici 20. storočia, ale prvé zmienky o tomto pútnickom mieste pochádzajú už z polovice storočia osemnásteho.

3. Ta Prohm

Svätyne v kambodžskom Angkoru je na zozname kultúrnych pamiatok UNESCO už od roku 1992. Na rozdiel od ostatných svätýň v okolí zostala zachovaná tak, ako vyzerala, keď bola objavená. Vrátane známeho stromu.

2. Tigrie hniezdo

Budhistický kláštor v Bhutáne sa nachádza v nadmorskej výške 3120 metrov a jeho pôvodný názov je Taktsang.

1. Dark Hedges

Dark Hedges čiže „Temné živé ploty“ by ste našli v Severnom Írsku kúsok od obce ARMO. Pri správnom svetle to tu naozaj stojí za to …

loading...
Odporúčané články

Začni písať a pre vyhľadávanie stlač enter